Biblia w literaturze polskiej. Romantyzm - Pozytywizm - Młoda Polska Zobacz większe

Biblia w literaturze polskiej. Romantyzm - Pozytywizm - Młoda Polska

Edward Jakiel, Janusz Mosakowski (red.)

ISBN: 978-83-7865-064-5
Rok wydania: 2013

Dostęp do wersji elektronicznej

ibuk

Książka dostępna także w wersji papierowej.

Niniejsza książka jest owocem konferencji naukowej, zorganizowanej na Uniwersytecie Gdańskim (Pracownia Badań nad Biblia i Religią w Literaturze Polskiej XIX i Początku XX w). Zamieszczone w niej prace dotyczą zarówno literatury romantycznej, pozytywistycznej i młodopolskiej, jak też rozprawy dotyczące wątków biblijnych w szeroko rozumianej literaturze religijnej XIX wieku. Znajdziecie tu też Państwo prace z dziedziny biblistyki dziewiętnastowiecznej (biblista tyniecki) oraz metodyki. Jest to więc publikacja multidyscyplinarna, dająca obraz pewnej rzeczywistości kulturowej, która daleko wykracza poza historię literatury.

Biblia w literaturze polskiej. Romantyzm - Pozytywizm - Młoda Polska

Edward Jakiel, Janusz Mosakowski (red.)

ISBN: 978-83-7865-064-5
Rok wydania: 2013